Kostolné Kračany - Zjednodušená verzia stránok

Aktuality - Priznanie k dani z nehnuteľnosti

Priznanie k dani z nehnuteľnosti 1

Obecný úrad v Kostolných Kračanoch upozorňuje majiteľov nehnuteľností

,ktorí získali do majetku alebo predali nehnuteľnosť v roku 2023, na povinnosť podania daňového priznania na daň z nehnuteľnosti. Táto povinnosť sa vzťahuje na každého, kto v roku 2023 predal alebo získal (kúpa, dedičstvo, dar a pod.) nehnuteľný majetok, alebo právoplatne dostal stavebné povolenie, resp. skolaudoval stavbu.

Každú zmenu je potrebné do konca januára ohlásiť na Obecnom úrade, ktorý na základe toho vyrubí daň z nehnuteľnosti za rok 2024.

Obecný úrad žiada tých ktorých sa to týka, aby do konca januára odovzdali priznanie dane z nehnuteľnosti. V prípade zanedbania tejto povinnosti Obecný úrad môže zo zákona vyrúbať pokutu.

Az Egyházkarcsai Községi Hivatal felhívja az ingatlan tulajdonosok figyelmét, hogy akik 2023-ban ingatlant adtak el, vagy ingatlan birtokába jutottak, azoknak 2024. január 31–ig ingatlanadó-bevallást kell leadni.

Ez a kötelezettség mindenkire vonatkozik, aki 2023-ban ingatlant adott el vagy ingatlanhoz jutott (vétel, örökség, ajándékozás stb.), vagy pedig építkezést az előírásoknak megfelelően befejezett (kolaudált), ill. megkapta a jogerős építkezési engedélyt. Minden ilyen jellegű változást január végéig kell bejelenteni a Községi Hivatalban, és a hivatal ez alapján veti ki a 2024-re az ingatlanadót. A Községi hivatal arra kéri az érintetteket, hogy január végéig szíveskedjenek leadni az ingatlanadó-bevallást. Aki ezt elmulasztja, a törvény értelmében bírság megfizetésére kötelezhető

Autor: Správca Webu